ZAPLANOWANE ZWYCIĘSTWO

Jednostronne widowisko w środowy wieczór zaprezentowały zespoły w Hali sportowej przy Rataju. Nasz zespół zajmujący 3. lokatę oraz przedostani zespół tabeli - Ostrów, dzieliła przepaść, głównie pod względem gabarytów pod koszem. Szymon Milczyński z 18 zbiókami i 19 punktami w 30 minut był nie do zatrzymania.

Już po pierwszym gwizdku szybko wyszliśmy na prowadzenie. Mieliśmy problemy z szybko i kombinacyjnie grającymi zawodnikami Stali, jednak po drugiej stronie boiska nasza przewaga fizyczna była bardzo widoczna. Strach pomyśleć co działo by sie z wynikiem, gdyby nie nasza indolencja spod kosza i ospałośc w tym spotkaniu. Do połowy 43-26 dla nas i nic nie zapowiadało sensacji w Kościanie.

Po trzeciej kwarcie wyszliśmy na 21-punktowe prowadzenie i do gry weszli zmiennicy. Ci zaprezentowali się wysmienicie - jeszcze bardziej powiekszając rozmiary zwycięstwa. Grając w okrojonym składzie (bez Kiszki i chorym Nawrockim) zdołaliśmy wygrać każdą kwartę. Wszyscy, którzy wybiegli na parkiet wnieśli coś pozytywnego do gry. Każdy skończył mecz na plus 10 w statystyce "+/-".

W niedzielę mecz w Kątach Wrocławskich.

Basket Club Obra Kościan - Orlen Akademia Koszykówki BM Stal 92:60 (23:14, 20:12, 27:23, 24:11)
Punktowali: Szymon Milczyński 19, Paweł Ciążkowski 17, Mateusz Kaczmarek 13, Konrad Stanisławiak 12, Michał Rybakowski 9, Bartosz Kin i Jeremiasz Domagała po 8, Hubert Kaźmierczak 6, Adam Banach 2