W KOŃCU ZWYCIĘŻAMY

Nasi koszykarze odnotowują pierwszą wygraną w sezonie.Wczoraj na własnym parkiecie pokonali zespół Biofarm Basket Suchy Las 85:58 . Dziękujemy wszystkim kibicom za obecność i gorący doping.

Pierwsza kwarta niespodziewanie zakończyła się zwycięstwem gości 20:13. Nasi zawodnicy nie trafiali do kosza z łatwych pozycji czując chyba presję wyniku.
W drugiej kwarcie sygnał do odrabiania strat dał kapitan gospodarzy P.Ciążkowski trafiając trójkę i od tego momentu zaczęła się dominacja naszych.

Druga połowa to kontynuacja drugiej kwarty, zawodnicy realizują założenia które ustalili z trenerem w tygodniu. Na parkiecie wyróżniają się Majchrzak i Sroczyński, głośnymi okrzykami mobilizuje kolegów w obronie Konieczny.
Ostatnia kwarta to wyrównana walka obu zespołów . Trener Ratajczak daje odpocząć doświadczonym zawodnikom a w ich miejsce wpuszcza kościańską młodzież , debiutują w rozgrywkach drugoligowych 15-letni Mateusz Kauzer oraz 16-letni Tomasz Wieczorek.

BC Obra Kościan - Biofarm Basket Suchy Las 85:58 (20:13,28:9,25:10,19:19)
Punkty dla gospodarzy zdobywali;W.Majchrzak 22, P.Ciążkowski 19, M.Sroczyński 15, M.Kaczmarek 11, P.Stankowski 8, S.Kiszka 5 , M.Rybakowski 3 oraz K.Konieczny 2.