WYGRANA NA KONIEC

To był dla koszykarzy z Kościana mecz o wszystko. Na ekipie Wiktora Wizerkaniuka spoczywała ogromna presja, ale poradzili sobie z nią bardzo dobrze. Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza kwarta. Gospodarze zagrali w niej koncertowo. W połowie ćwiartki przejęli inicjatywę i od stanu 8:9 odskoczyli na 12 punktów. Michał Rybakowski rzutem za 3 ustalił wynik po 10 minutach na 28:16.

Trwonienie przewagi było w tym sezonie specjalnością koszykarzy Obry, ale tym razem zagrali dojrzale i konsekwentnie. Choć kolejne kwarty były wyrównane, a Kosz wywierał presję i kilkakrotnie zbliżał się do gospodarzy, to ci utrzymywali niewielki dystans. Najtrudniejszym momentem był początek ostatniej partii. W pewnym momencie Obra miało tylko punkt przewagi (50:49). Mateusz Kaczmarek i Paweł Ciążkowski uspokoili jednak sytuację.

W końcówce udało się uniknąć nerwów, ekipa z Kościana wygrała 69:59 i zakończyła sezon na 12 miejscu w tabeli grupy D 2 ligi. W innym ważnym spotkaniu rezerwy Stali Ostrów pokonały Basket Junior Poznań 100:92. Taki wynik oznaczał, że z ligą żegna się drużyna ze stolicy Wielkopolski, mimo że ma taki sam bilans punktów jak Obra. Udało się. Utrzymujemy się w lidze i oczekujemy przyszłego sezonu.

BC Obra Kościan - KS Kosz Pleszew 69:59 (28:16, 10:13, 12:15, 19:15)
Punktowali: Michał Rybakowski 18, Paweł Ciążkowski i Mateusz Kaczmarek po 16, Jan Sobiech 8, Patryk Plewiński i Stanisław Kiszka po 4, Aleksander Adamczak 3.