KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO

Dwie kwarty nasz zespół pozwalał przyjezdnym na dobrą grę w ataku. Przedostatnia w tabeli Tarnovia wygrywała po pierwszej kwarcie 21-25. Brakowało konsekwencji w ataku oraz dobrej gry w obronie 1 na 1.

Druga kwarta miała podobny przebieg, i dopiero w końcówce celne rzuty Kabata i Ciążkowskiego wyprowadziły Obrę na 45-41.

Kluczowy dla losów meczu był początek trzeciej kwarty. Obra po przerwie szybko powiększyła przewagę do kilkunastu punktów i utrzymywała ją do końca meczu. Trzecia kwarto to wygrana 10 punktami 26-16.

Jak się póżniej okazało wynik utrzymał się do końca, jednak ważnym wydarzeniem w 4. kwarcie były pierwsze punkty w tym sezonie Tomasza Wieczorka. Zarówno zespół jak i publiczność ostentacyjnie nagrodzili naszego wychowanka brawami.

BC Obra Kościan – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 93:80, w kwartach (21:25, 24:16, 26:16. 22:23)

Punkty dla Obry rzucili:  Waldemar Kabat 28,  Paweł Ciążkowski 24 , Mateusz Kaczmarek 15, Patryk Stanowski 7 , Michał Rybakowski i Leszek Przygocki 6, Stanisław Kiszka 5 i  Tomasz Wieczorek 2.