OKUPIONE ZWYCIĘSTWO

Trudna przeprawę przeszli nasi koszykarze z ostatnim w tabeli zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego. W meczu nie mógł wystąpić Mateusz Kaczmarek, który grał w koszykówkę na turnieju w Moskwie.

W pierwszej kwarcie nasz zespół miał wyraźne problemy w ataku. Zagęszczenie pola podkoszowego przez rywali uniemożliwiało nam zdobycie łatwych punktów. Rywale natomiast rozbijali nas grą 1 na 1. Zdobyliśmy zaledwie 13 punktów przy 20 gospodarzy.W drugiej kwarcie za sprawą kilku kontr udało się nam zdobyć więcej oczek (20), jednak przeciwnicy zdobyli tyle samo i wynik do połowy to 33-40 dla gospodarzy.

Drugą połowę rozpoczęliśmy z wyraźnym animuszem. Kontuzja Rafała Milczyńskiego dodała nam energii. Kwartę 3. wyraźnie wygrywamy 13-29. W ostatniej części meczu zespół gospodarzy postawił przeciw nam obronę strefową, z która mieliśmy problemy. Jednak dowozimy kolejne zwycięstwo, które zostało okupione kontuzją.

BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski – BC Obra Kościan 75:81 (20:13, 20:20, 13:29, 22:19)

Punkty : Patryk Stankowski 21, Michał Rybakowski 21, Dawid Gruszczyński 20 (6x3), Paweł Ciążkowski 14 (17 zbiórek), Michał Samolak 3, Rafał Milczyński 2.