MECZ BEZ SENSACJI

Kolejne przekonujące zwycięstwo odniosła drużyna BC Obry Kościan w ramach rozgrywek 2 LM gr.A.
Po jednostronnym widowisku pokonała w wyjazdowym spotkaniu zespół Biofarmu Basket Suchy Las 97:64.

Wyrównany mecz toczył się jedynie do piątej minuty meczu ,kiedy na tablicy wyników widniał wynik po 14.Kolejne rzuty Sroczyńskiego,Ciążkowskiego ,Kabata oraz Stankowskiego sprawiły ,że po10 minutach Obra prowadziła 26:16.
W drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych wzrosła do 23 punktów , jednak miejscowi zdołali zniwelować straty do przerwy do 15 punktów 37:52.

Trzecia ćwiartka to popis Obry w obronie co przekłada się na powiększenie różnicy punktowej pomiędzy drużynami 37:72. warto odnotować , że gospodarze przez pierwsze 6 minut nie potrafili znależć drogi do kosza naszego zespołu.
Ostatnia część zawodów sprawiła zawód licznie zgromadzonej publiczności z Kościana.Wydawało się ,że 18 punktów w 35 minucie spotkania, które dzieli zespół Obry do zdobycia 100 punktów to kwestia czasu .
Nic omylnego, trener Ratajczak zaczął rotować składem i ostatnie minuty spotkania mogliśmy oglądać w większości pojedynek juniorów Obry kontra najzdolniejsza młodzież z Wielkopolski.Ostatecznie przegrywamy 4 kwartę 15:19.

Biofarm Basket Suchy Las – BC Obra Kościan 64:97 (16:26, 21:26, 8:30, 19:15)
Punkty dla Obry rzucili: Miłosz Sroczyński 21 ( 11 zbiórek), Michał Rybakowski 19, Waldemar Kabat 17, Patryk Stankowski 14, Paweł Ciążkowski 12, Mateusz Kaczmarek 5, Jakub Kaczmarek 4, Stanisław Kiszka 3, Mikołaj Rau 2.

Najwięcej dla Biofarmu: Michał Samsonowicz 21, Marcin Wroniecki 17.(z obowiązku kronikarskiego A.Adamczak 5,F.Munyama 0).