KONTROLOWALI TABLICĘ

Pierwsze derbowe spotkanie pomiędzy Rycerzami z Rydzyna a naszym zespołem, nie będzie dla nas miłym wspomnieniem. Nasz zespół przez większość spotkanie był na prowadzeniu (21 minut do 10 minut). Zmianę prowadzenia w tym zaciętym widowisku odnotowano aż 16x.

W pierwszej kwarcie widać było duże spięcie w poczynaniach obydwu zespołów. Rezultat 13-17 to raczej duża indolencja w ataku niźli wynik dobrej defensywy. W drugiej kwarcie to nasi zawodnicy lepiej trafiali, goście zdobyli tak jak w 1. kwarcie 17 oczek, jednak my rzuciliśmy o 9 punktów więcej. Do przerwy 35-34- wynik niski ale ze wskazaniem na nasz zespół.

W trzeciej kwarcie po trudnym początku złapaliśmy dobry rytm gry, jednak goście nie pozwolili na ucieczkę punktową. Nasze najwyższe prowadzenie nastąpiło w tej kwarcie i wynosiło zaledwie 5 punktów (47-42). Po trzech kwartach wygrywaliśmy 3 punktami. W ostatniej odsłonie to goście skutecznie dogrywali pod kosz i cierpliwie budowali akcje. Obrona strefowa gości zdecydowanie nie było dla nas łatwą do sforsowania. Doświadczeni zawodnicy skutecznie rozpracowali nasza defensywę i kolejna przegrana stała się faktem.

BC Obra Kościan - Rycerze Rydzyna 72:78 (13:17, 22:17, 19:17, 18:27)

Punktowali : Aleksander Adamczak 17, Dawid Gruszczyński 13, Stanisław Kiszka 8, Paweł Ciążkowski 7, Michał Rybakowski i Michał Hebdzyński po 6, Patryk Stankowski 5, Mateusz Kaczmarek i Patryk Plewiński po 4 i Rafał Milczyński po 2