DOMINO WZIĘŁO ODWET

Wczoraj nasi koszykarze rozegrali spotkanie w Inowrocławiu z miejscowym "BC Domino",ulegając gospodarzom 71:65.        Zespół z Kościana pojechał na mecz osłabiony brakiem swojego centra Wojtka Majchrzaka oraz Mateusza Kaczmarka, który z przyczyn rodzinnych nie mógł pojechać na mecz. Cały tydzień z choroba zmagał się także Mikołaj Rau, który w tym przypadku, mógł tylko dopingować kolegów z domu. W tym roku nasi koszykarze okazali się lepsi na Turnieju Rościsława Ruszkiewicza, jednak w Inowrocławiu to miejscowi mieli ostatnie słowo do powiedzenia.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki Obry. W 6 minucie goście prowadzili 17:8 by ostatecznie zakończyć kwartę wynikiem 19:15.Druga kwarta należała do zespołu gospodarzy ,którzy na przerwę schodzili prowadząc 37:33.

Początek drugiej połowy ponownie należał do zespołu miejscowych , którzy w 23 minucie wygrywali już 11 punktami. Goście łatwo się jednak nie poddali i po celnych rzutach Ciążkowskiego , Stankowskiego oraz Sroczyńskiego odrobili straty z nawiązką i do ostatniej części spotkania przystępowali wygrywając 54:53.

Niestety ostatnia odsłona meczu była kopią spotkania z Gnieznem. Nasi zawodnicy od 35 minuty nie potrafili trafić do kosza gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:65 dla zespołu z Inowrocławia.

BC Domino Inowrocław -BC Obra Kościan 71-65 (15-19,22-14,16-21,18-11).

Punkty dla Obry zdobyli: Paweł Ciążkowski 19, Waldemar Kabat i Miłosz Sroczyński (11 zbiórek) po 18, Patryk Stankowski 7, Stanisław Kiszka 3.