ZWYCIĘSTWO Z VICE-LIDEREM

Zaległy mecz 9. kolejki pomiędzy BC Obra Kościan a Asseco UMW Gdynia miał być pojedynkiem na szczycie tabeli. Asseco z 2 porażkami miało przyjechać na małe tournee po Wielkopolsce. Wtorek-Obra , środa-Biofarm Basket Suchy Las. W składzie Asseco występuje na co dzień 6 zawodników , którzy równolegle graja w PLK.

Pojedynek rozpoczął się niemrawie, żadna z drużyn nie potrafiła znależć drogi do kosza przeciwnika. Dopiero Kabat odczarował kosze i zaczęło się. W 7 minucie było 14-2 dla Obra a cała kwarta zakończyła się 20-8. Druga kwarta to wyrażna poprawa skuteczności zespołów, co odzwierciedlał wynik do przerwy 44-25.

W drugiej połowie na parkiecie hali w Kościanie wciąż dominował jeden zespół. Miejscowi zdobywali punkty seriami, grali bez zarzutu w obronie i ich przewaga wciąż rosła. Po kolejnej akcji świetnie dysponowanego Waldemara Kabata Obra miała w dorobku aż 33 punkty więcej od przeciwnika (63:30). Po trzech odsłonach meczu gospodarze wygrywali 67:36. Ostatnia partia niewiele zmieniła. Choć liderzy zespołu z Kościana odpoczywali, dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji. Ostatecznie odnieśli okazałe zwycięstwo.

BC Obra Kościan – Asseco II Gdynia 90:53, w kwartach (20:8, 24:17, 23:11, 23:17)

Punkty dla Obry rzucili: Waldemar Kabat 16 (10 zbiórek), Paweł Ciążkowski, Patryk Stankowski i Mateusz Kaczmarek po 12, Michał Rybakowski 12, Miłosz Sroczyński 10, Mikołaj Rau i Stanisław Kiszka po 4, Wojciech Majchrzak 4, Mateusz Kauzer 2, Jakub Kaczmarek 1.