ZWYCIĘSTWO W MIEŚCIE PIERNIKÓW

Wczoraj nasi koszykarze rozegrali spotkanie X kolejki 2 LM w Toruniu mierząc się z miejscowym zespołem AZS UMK PBDI Toruń. Spotkanie rozgrywane wieczorową porą obfitowało w wiele zwrotów .

Żadna z drużyn nie mogła zbudować sobie wyraźnej przewagi , początek pierwszej kwarty i końcówka drugiej należała dla Obry i to nasz zespół schodził na przerwę prowadząc 40:36.

Druga część zawodów to prawdziwy dreszczowiec . Na 40 sekund przed końcową syreną gospodarze prowadzili 70:69 .
W ostatniej sekundzie spotkania faulowany był Miłosz Sroczyński,który jednym celnym rzutem osobistym doprowadził do dogrywki.

Dodatkowe pięć minut spotkania dobrze rozpoczęli gospodarze,którzy uzyskali 7-punktową przewagę.Wtedy do akcji wkroczył bohater meczu Stanisław Kiszka,który dwukrotnie trafił za 3 i odwrócił losy spotkania. Wojciech Majchrzak podwyższył prowadzenie Kościaniaków do 4 punktów (84:80) i choć gospodarzom zostało 15 sekund, to nie zdołali się odwrócić losów spotkania.

AZS UMK PBDI Toruń -BC Obra Kościan 81:84.(23:19, 13:21, 15:14, 19:16, 11:14).

Punkty dla Obry zdobywali Stanisław Kiszka 21 (6x3), Paweł Ciążkowski 20, Patryk Stankowski 11, Wojciech Majchrzak 10 (12 zbiórek), Miłosz Sroczyński 7 (12 zbiórek), Waldemar Kabat 5, Mateusz Kaczmarek 4, Mikołaj Rau i Michał Rybakowski po 3.