ZWYCIĘSTWO W MECZU DLA MACIEJA ZIELONKI

Bez Dawida Gruszczyńskiego oraz Aleksandra Adamczaka przystąpiliśmy do meczu przeciwko zespołowi ze Szczecina. Przedmeczowe założenia skupiały się na dwóch najgroźniejszych zawodnikach gości (Karolu Pytysiu oraz Karolu Nowackim). W naszym zespole przed własna publicznością mógł się pokazać powracający Mikołaj Rau.

W pierwszej kwarcie dzielimy się piłką i gramy z kontry. Czołowych zawodników udaje się nam podwajać i częściowo wyłączamy ich z gry. Zmiennicy wnoszą do gry świeżość i energię. Kwartę wygrywamy 28-17. Niestety w drugiej kwarcie to goście wyprowadzają zabójcze kontry i dogrywają z łatwością pod kosz do rosłego Pytysia, który bezlitośnie obnaża nasze podkoszowe słabości. Kwarta pada łupem gości 11-28 i na przerwę schodzą z 6-punktowym deficytem.

Po przerwie szybko odrabiamy straty i łapiemy dobry rytm gry. 2 trójki Mikołaja Raua wyciągają nas na prowadzenie. Kwartę wygrywamy 36-22. Ostatnia odsłona to gra rezerwowych, którzy powiększają przewagę. Kwartę 4 wygrywamy 29-17.

BC Obra Kościan - Ogniwo Piratesports Szczecin 104:84 (28:17, 11:28, 36:22, 29:17)
Punkty dla Obry rzucili: Mikołaj Rau 24 (6x3), Michał Rybakowski (4x3) i Mateusz Kaczmarek po 20, Patryk Stankowski 16, Paweł Ciążkowski 9, Michał Samolak 6, Paweł Klimaszewski 4, Stanisław Nowak 3, Nikodem Frydrych 3.