ZWYCIĘSKI FINISZ

Bardzo twarde warunki postawili nam młodzieżowcy z Wrocławia w sobotnie popołudnie. Każdy z zespołów oddał po 70 rzutów w przekroju spotkania, jednak mieliśmy minimalnie lepsza skutecznośc, co pozwoliło nam zatrzymać dwa punkty w Kościanie.

Pierwsza kwarta na remis po 20. Szybka gra sprawiała nam problemy w obronie. Wysocy zawodnicy gości nie byli statyczni - brali na siebie mijanie z obwody a pomoc skutkowała rzutami z dystansu z czystych pozycji. W ataku nasze straty skutkowały frustracją i gubieniem rytmu. W drugiej kwarcie goście byli minimalnie lepsi. 1-punktowa strata do przerwy pozwalała nam na pozostanie w grze.

W trzeciej kwarcie 2 piłki wyrzucone w aut spowodowały, że przeciwnik odskoczył na 7 punktów (52-57). Przed ostania częścią spotkania zdołaliśmy zniwelować przewagę do 5 punktów. Na szczęście sekwencja rzutów w niecałą minutę, Rybakowskiego za 3 oraz Kina za 2 i 3 dały nam prowadzenie, które jak się okazało utrzymaliśmy do końcowego gwizdka.

BC Obra Kościan - Exact Systems Śląsk Wrocław 77:71 (20:20, 19:20, 15:19, 23:12)
Punktowali: Szymon Milczyński 20 , Stanisław Kiszka 13, Paweł Ciążkowski 13, Mateusz Kaczmarek 11, Bartosz Kin 7, Michał Rybakowski i Maciej Krówczyński po 5, Adam Nawrocki 2.