ZADECYDOWAŁA OSTANIA KWARTA

Do spotkania przystąpiliśmyy bez Michała Rybakowskiego oraz Macieja Krówczyńskiego. Są to podstawowi zawodnicy w rotacji, co widać było podczas spotkania. Patrząc na cyfry zawodników - powinniśmy zdecydowanie wygrać walkę na zbiórce - jednak w tej rubryce był remis (po 37).

Kłodzko zaskoczyło nas na początku. Szybko objęło 11-punktową przewagę. Byliśmy zaskoczeni kombinacyja grą i zaciętością przeciwnika. Do końca kwarty częściowo wróciliśmy do meczu, jednak 5-punktowa przewaga gości, zwiastowała trudną przeprawę. W drugiej kwarcie zacieśniliśmy szwankującą obronę. Przyjezdni rzucili nam mniej. Nasza skuteczność też pozostawiała wiele do życzenia. Kwarta druga dla nas, dwa oczka odrobione.

Po przerwie zamiast rzucić się do odrabiania strat, to drużyna Rafała Wojciechowskiego dominowała na parkiecie. Kontry i szybka gra oraz nasza indolencja w ataku - wskazywały na kolejną porażkę naszej drużyny w Kościanie. 9 punktów straty przed ostatnią kwarta, nie napawały optymizmem. Opcja atomowa została aktywowana i wynik 25-9 w ostatnich 10 minutach mówi sam za siebie.Wygrywamy kolejne spotkanie. Nasza 4. pozycja w tabeli wydaje się być nie zagrożona. Za tydzien wyjazd do Oleśnicy.

BC Obra Kościan - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80:73(23:28, 18:16, 14:20, 25:9)
Punktowali: Mateusz Kaczmarek 24, Szymon Milczyński 21, Stanisław Kiszka 10, Bartosz Kin 8, Jeremiasz Domagała 7, Adam Nawrocki 6, Hubert Kaźmierczak i Paweł Ciążkowski po 2