WYMĘCZONE ZWYCIĘSTWO

Bardzo trudne warunki postawił HES Basketball Wrocław naszym koszykarzom w miniona sobotę. W meczu widać było ogromna frustrację na sędziów z obu stron. Czy były to kuriozalne decyzje czy tez sportowa złość nie pozwalała godzić się z decyzjami arbitrów - trudno ocenić jednoznacznie. Niestety dwoma faulami technicznymi został ukarany Stanisław Kiszka, co w konsekwencji skutkowało dyskwalifikacją i pauzą w najbliższym spotkaniu przeciwko Gimbasketowi Wrocław.

Początek meczu należał do gości, którzy objęli przewagę dzięki skutecznym zbiórkom w ataku. Jednak kwarta zakończyła się po naszej myśli i wygraliśmy ja 6 punktami (24-18). Druga kwarta miała podobny przebieg. Nasz zespół naciskał na całym placu gry, jednak brakowało wykończenia akcji po przechwytach. Tą część meczu przegraliśmy 25-27.

Jak się później okazało wynik różnica do końca meczy została ta sama. Kwarta 3 i 4 odpowiednio 24-24 oraz 27-27. Cieszy wygrana i 2 punkty, jednak styl pozostawia dużo do życzenia.

BC Obra Kościan – Hes BasketBall Wrocław 100:96 (24:18, 25:27, 24:24, 27:27)

Punktowali : Kaczmarek 28, Rybakowski 21, Stankowski 18, Ciążkowski 11,