WAŻNE ZWYCIĘSTWO

Wyjazd do sąsiadującego w tabeli Śląska miał być sprawdzianem naszej siły przed faza play-off. W Kościanie wygraliśmy różnicą 13 punktów 93-80. Jednak teraz mieliśmy do rozegranie mecz na specyficznej Kosynierce. Cała sala usiana jest zdjęciami graczy, trenerów i tytułów zdobytych na przestrzeni lat przez Śląsk, co zdecydowanie robi to wrażenie na gościach.

Widać to było szczególnie w pierwszej kwarcie , która przegraliśmy 10-19. Kilka niecelnych rzutów pozwoliło gospodarzom na, jak się później okazało, najwyższe prowadzenie w meczu.

W kolejnych kwartach nasza gra wróciła do normy. Mocna obrona na całym boisku skutecznie podcinała skrzydła młodym graczom Śląska. Po 3. kwarcie na tablicy wyników widniał remis 56-56.

W ostatniej kwarcie to własnie praca w obronie włożona przez cały mecz zaprocentowała na nasza korzyść. Gospodarze zdobyli teraz 10 punktów przy naszych 17, co pozwoliło na kolejną wygraną i zapewnienie sobie miejsca 1-4 przed play-off.