UTRZYMANA PRZEWAGA

Goście z Siechnic podbudowani domowym zwycięstwem ze Śląskiem Wrocław mieli nadzieje na podtrzymanie zwycięskiej serii. Nasz zespół po minimalnej, jednak bolesnej, przegranej w Katowicach, musiał się podnieść na własnym parkiecie. Do meczu przystąpiliśmy bez Stanisława Kiszki.

W pierwszej kwarcie szybko objeliśmy wysokie prowadzenie. W połowie kwarty prowadziliśmy 16-4. Dobra-zespołowa obrona i szukanie przewag w ataku, wystarczyło na gości. Niestety od stany 20-4, to goście złapali rytm i rzucili kolejne 10 oczek, co zniwelowało przewagę. W drugiej kwarcie zespół gości nie istniał. Zabójcze kontry i mocna obrona spowodowała, że kwartę wygraliśmy 23 punktami i do szatni szliśmy w dobrych nastrojach. Trener Pietraszek przestrzegał przed powtórką sprzed tygodnia, gdzie wynik był podobny (55-24 w Katowicach do przerwy).

Drużyna z Siechnic w 3. kwarcie zaczęła skutecznia trafiać za 3 punkty (głównie za sprawą Mitmana 5/9 i Kuczyca 6/15). Cały czas utrzymywała się bezpieczna przewaga, która nie spadła poniżej 24 oczek. W ostatniej odsłonie na parkiecie gra była wyrównana ze wskazaniem na nasz zespół. Wszyscy zawodnicy wybiegli na parkiet i dowieźli zwycięstwo. Na uwagę zasługuje przewaga w zbiórkach 53 - 21 na korzyść naszego zespołu.

BC Obra Kościan - CM Magnolia KKS Siechnice 98:67(20:14, 28:5, 28:33, 22:15)

Punktowali: Michał Rybakowski 21, Maciej Krówczyński i Hubert Stopierzyński po 17, Szymon Milczyński 16, Paweł Ciążkowski 11, Mateusz Kaczmarek 8, Konrad Stanisławiak 6, Jeremiasz Domagała 2.