UDANE PRZEŁAMANIE

Przed sobotnim spotkaniem obie ekipy były jedynymi drużynami w grupie D, które nie wygrały spotkanie w drugiej rundzie. W pierwszej rundzie mecz w Kościanie zakończył się zwycięstwem gości 81-84. Tarnovia walczyła o możliwość gry w play-off, my o utrzymanie w lidze.

Początek mecz do stanu 9-8 był bardzo wyrównany. Później gospodarze zdobyli 10 punktów bez naszej odpowiedzi, głownie celnymi rzutami zza linii 6,75 cm. W drugiej kwarcie nasza obrona nieznacznie się poprawiła, jednak przestój w ataku i zaledwie 6 punktów rzuconych w kwarcie, nie pozwalał na wiarę w końcowy sukces. 21 punktów straty do połowy to przewaga, którą nie dane nam było odrobić.

W drugiej połowie mecz układał się dla nas lepiej. Zdołaliśmy nawet wygrać kwartę 4., jednak mecz cały czas był kontrolowany przez gospodarzy. Tarnovia przełamała się a my doznaliśmy kolejnej porażki.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - BC Obra Kościan 77:55 (23:14, 18:6, 20:17, 16:18)

Puntktowali: Mateusz Kaczmarek 10, Patryk Plewiński i Paweł Ciążkowski po 9, Michał Rybakowski 8, Stanisław Kiszka 6, Paweł Klimaszewski i Rafał Milczyński po 4, Aleksander Adamczak 3, Michał Hebdzyński 2.