Trzecia wygrana z rzędu

W sobotę nasi koszykarze rozegrali 11 kolejkę 2 LM.Rywalami Obry był zespół Stomilu Olsztyn , który dotychczas wygrał jedno spotkanie z Gryfem Goleniów.
Zanim jednak zawodnicy rozpoczęli zmagania, wraz z publicznością oddali hołd zmarłemu Krzysztofowi Ruszkiewiczowi-zawodnikowi,trenerowi oraz wieloletniemu działaczowi Obry.

Same spotkanie mogło się podobać publiczności .Zawodnicy miejscowi przekroczyli barierę 100-u pkt. i ostatecznie wygrali 106-68. Goście jedynie w pierwszej kwarcie pokazali " lwi pazur". Po 10 minutach było 22-21.
Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 47:39. Rozmowa w szatni dobrze podziałała na poczynania naszego zespołu.

Trzecia partia to prawdziwy pokaz siły gospodarzy ,którzy gromią Stomil 33:9.
W ostatniej części spotkania trener Ratajczak wpuścił głębokie rezerwy ,które powiększyły jeszcze różnicę punktową dzielącą oba zespoły.

BC Obra Kościan Stomil Olsztyn 106: 68, w kwartach (22:21, 25:18, 33:9, 26:20)

Punkty dla Obry rzucili: Paweł Ciążkowski 19, Waldemar Kabat i Wojciech Majchrzak po 18, Mateusz Kaczmarek 14, Miłosz Sroczyński 12, Krzysztof Konieczny 9, Mikołaj Rau 6, Patryk Stankowski 5, Michał Rybakowski 3, Stanisław Kiszka 2.