SUDETY NIE DO ZDOBYCIA

W minioną sobotę nasi koszykarze odnieśli dotkliwą porażkę, przegrywając na wyjeździe w Jeleniej Górze z tamtejszymi Sudetami 75:65. Była to 6 przegrana w tym sezonie. Po tym meczu nasz zespół znajduje się na 7 pozycji w tabeli.

Od początku było to bardzo wyrównane spotkanie. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 19:20 dla Naszego zespołu nie zapowiadała tego, że możemy schodzić z parkietu pokonani. Wśród gości brylował Łukasz Niesobski i to dzięki jego postawie (w całym spotkaniu 23pkt.) w III kwarcie przewaga urosła do 10pkt. Mimo kilku prób zniwelowania tej przewagi zespół z Sudetów był na tyle skuteczny, że osiągnięta przewagę potrafił utrzymać. Ostatni zryw Obrzanka zanotowała pod koniec meczu, kiedy to na tablicy było 69:65 dla gospodarzy, jednakże to Nasi koszykarze mieli piłkę. Kilka nieskutecznych akcji oraz szybkie faule sprawiły, że ostatnich 6 punktów zdobyły Sudety i mecz zakończył się wynikiem 75:65.

Punkty dla Obry zdobywali: Kabat 19, Ciążkowski 13, Kopciński i Kaczmarek po 9, Kiszka 7, Rau i Ratajczak po 4, Stanisławiak i Chałupka po 0

Najwięcej dla Sudetów: Niesobski 23, Minciel 18, Wilusz i Wasilewski po 13

Najbliższe spotkanie Obra rozegra na nowej hali z zespołem z Nowej Soli. Mecz odbędzie się w sobotę, 3 grudnia o godz. 19:00 na nowej hali. Zapraszamy serdecznie