PRZEŁAMANIE

Wyjazdowe zwycięstwo z AZS Basket Nysa nie przyszło naszemu zespołowi łatwo. Trudne warunki postawione w pierwszej rundzie zwiastowały  nie łatwą przeprawę w spotkaniu rewanżowym.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra gości w ataku. Skuteczne wykorzystywanie przewagi podkoszowych graczy i stąd wynik 19-27. W drugiej kwarcie nasz zespół wyraźnie się obudził. Skuteczne kontry pozwoliły narzucić rytm gry, który trener Dominik Majchrzak chce widzieć w swoim zespole. Kwartę wygrywamy 11 oczkami i na przerwę schodzimy prowadząc 51-48.

Po połowie zespół z Nysy nie wraca już do gry. Nasza skuteczna obrona i nacisk na całym boisku wreszcie przynoszą rezultaty. Zmęczony Rafał Malitka (19 punktów do połowy) już nie potrafi przełamać naszych zawodników, będąc skutecznie podwajanym. Gra w obronie jak zwykle napędza atak. Kwarta 3. to pogrom 26-10, co ustawia wynik spotkania i daje nam zwycięstwo. W czwartej kwarcie wyraźnie zwalniamy i kontrolujemy mecz (20-19). Ważne, po pierwsze zwycięstwo w drugiej rundzie staje się faktem.

BC Obra Kościan – AZS Basket Nysa 97:77(19:27, 32:21, 26:10, 20:19)
Punktowali: Michał Rybakowski 19, Mateusz Kaczmarek 18, Dawid Gruszczyński 18, Patryk Stankowski 14, Paweł Ciążkowski 10, Aleksander Adamczak 8, Rafał Milczyński 7, Jan Sobiech 3.