PRZEŁAMANIE

Wyjazdowe zwycięstwo z AZS Basket Nysa nie przyszło naszemu zespołowi łatwo. Trudne warunki postawione w pierwszej rundzie zwiastowały  nie łatwą przeprawę w spotkaniu rewanżowym.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra gości w ataku. Skuteczne wykorzystywanie przewagi podkoszowych graczy i stąd wynik 19-27. W drugiej kwarcie nasz zespół wyraźnie się obudził. Skuteczne kontry pozwoliły narzucić rytm gry, który trener Dominik Majchrzak chce widzieć w swoim zespole. Kwartę wygrywamy 11 oczkami i na przerwę schodzimy prowadząc 51-48.

Po połowie zespół z Nysy nie wraca już do gry. Nasza skuteczna obrona i nacisk na całym boisku wreszcie przynoszą rezultaty. Zmęczony Rafał Malitka (19 punktów do połowy) już nie potrafi przełamać naszych zawodników, będąc skutecznie podwajanym. Gra w obronie jak zwykle napędza atak. Kwarta 3. to pogrom 26-10, co ustawia wynik spotkania i daje nam zwycięstwo. W czwartej kwarcie wyraźnie zwalniamy i kontrolujemy mecz (20-19). Ważne, po pierwsze zwycięstwo w drugiej rundzie staje się faktem.


BC Obra Kościan – AZS Basket Nysa 97:77(19:27, 32:21, 26:10, 20:19)
Punktowali: Michał Rybakowski 19, Mateusz Kaczmarek 18, Dawid Gruszczyński 18, Patryk Stankowski 14, Paweł Ciążkowski 10, Aleksander Adamczak 8, Rafał Milczyński 7, Jan Sobiech 3.

SPONSOR GŁÓWNY

   

SPONSOR BIZNES PREMIUM

   

SPONSOR BIZNES 

   

SPONSOR BC OBRA

   
                                                                                                                                                                                                                        

   

   
               

  

   
                         
                 

   

 

   
                       
                       
                       

 

realizacja: Studio Fabryka