PRZEGRANA PO WALCE

Świetne widowisko obejrzała w sobotę licznie zgromadzona publiczność podczas spotkania Obry Kościan z Decka Pelplin.
Do rozstrzygnięcia wyniku była potrzebna dogrywka . Czwarta drużyna rozgrywek podejmowała lidera, który odniósł zaledwie jedna porażkę (z Treflem Sopot).

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany kosz za kosz i po 10 minutach był wynik po 21.W drugiej kwarcie minimalnie lepsi okazali się gospodarze i to oni schodzili na przerwę prowadząc 39:34.

Trzecia część zawodów to dominacja Pelplina ,którzy z nawiązką odrabiają straty wychodząc na prowadzenie 50:58.Gospodarze ani na moment nie myśleli o złożeniu broni i w końcówce emocje sięgnęły zenitu.Jeszcze na 5 sekund przed końcem czwartej ćwiartki Obra wygrywała 70:68. Bartosz Szarzało zebrał jednak piłkę w ataku i trafił. W ostatniej akcji z dystansu rzucił jeszcze Waldemar Kabat, jednak piłka nie wpadła do kosza.
W dogrywce swoją wyższość pokazała Decka i ona przerwała zwycięski marsz Obry.

BC Obra Kościan – Decka Pelplin 79:80, (21:21, 18:13, 11:24, 20:12, 9:10)
Punkty dla Obry rzucili: Waldemar Kabat 17, Miłosz Sroczyński 16, Wojciech Majchrzak 14 (10 zbiórek), Paweł Ciążkowski 9, Patryk Stankowski 8, Mateusz Kaczmarek 6, Stanisław Kiszka 5, Michał Rybakowski 4.

Dla Decki najwięcej: Marcin Chudy 29 (6x3), Bartosz Szarzało 22 (5x3).

Licznie zgromadzonej publiczności dziękujemy za doping!!!