POLITECHNIKA ZA MOCNA

"Szczęście było blisko"
Nie udanie rozpoczęli nowy sezon koszykarze BC Obra Kościan.W pierwszym swoim meczu ligowym ulegli faworyzowanemu zespołowi Politechniki Gdańsk 77:87 (26:23,16:16,21:26,14:22)

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył zespół z Gdańska wychodząc na prowadzenie 4:0 .Później na parkiecie trwała walka kosz za kosz . Ostatecznie po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 26:23 .
Drugą kwartę znakomicie rozpoczęli zawodnicy Obry wychodząc na prowadzenie 34:23.Po syrenie kończącej pierwszą połowę na tablicy widniał wynik 42:39,

Po zmianie stron w trzeciej kwarcie lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy gości 46:55. Początek wygrali 10-0. Zawodnicy gospodarzy przebudzili się w połowie i kwarta zakończyła się wynikiem 63:65.

Do połowy ostatniej partii trwała zacięta walka. W 35 minucie zawodnicy gospodarzy prowadzili ostatni raz 73:72. Później na parkiecie dominowali zawodnicy Politechniki i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 77:87,

Punkty dla BC Obra zdobywali: P.Ciążkowski 21, P.Stankowski 13, W.Kabat 12, S.Kiszka 10, M.Kaczmarek 9, W.Majchrzak 6 ,
M.Rau ,M.Sroczyński i M.Rybakowski po 2.