PIERWSZE DOMOWE ZWYCIĘSTWO

Pierwsze domowe zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Goście przyjechali do Kościana w 10, osłabieni brakiem 2 liderów- Kasińskiego oraz Kościuka. My grając u siebie wystawiliśmy 8 zawodników.

Pierwsza kwarta była zdecydowanie najlepszą kwartą jaka zagraliśmy tego dnia. W 7 minucie prowadziliśmy 10 punktami 24-14 i wydawało się , że zwycięstwo przyjdzie łatwo. Do końca kwarty to głównie goście prowadzili grę i jej końcowy wynik to 27-22.

Kwarta druga to indolencja w ataku z obu stron. Wynik 11-14 nie brał się z dobrej obrona , a raczej z niecelnych rzutów.

Trzecią kwartę rozpoczęliśmy źle - pozwalając przeciwnikowi na wyjście na prowadzenie (38-40). Na szczęście było to jedyne prowadzenie Gimbasketu w meczu, które trwało minutę. Cała kwartę wygraliśmy 19-17, co dawało 4 punktową przewagę przed ostatnią kwartą. W kwarcie czwartej jeszcze na 2 minuty przed końcem nasza przewaga wynosiła jeden punkt. Celny rzut Rybakowskiego za 3 dał nam spokój. Rywale próbowali gonić , jednak zmuszeni byli do fauli, a nasi zawodny skutecznie wykonywali rzuty osobiste. Pierwsze domowe zwycięstwo stało się faktem.

BC Obra Kościan - Roben Gimbasket Wrocław 81:76 (27:11, 11:14, 19:17, 24:23)

Punktowali: Mateusz Kaczmarek, Michał Rybakowski 17, Aleksander Adamczak 15, Paweł Ciążkowski i Rafał Milczyński po 11, Patryk Plewiński 6, Michał Hebdzyński 2.