PIERWSZA STOLICA ZDOBYTA

Ciekawie zapowiadała się środowa koszykarska konfrontacja w Gnieźnie. Wybrali się tam rywalizujący w grupie A II ligi koszykarze Obry Kościan. O sile podopiecznych Witolda Ratajczaka przekonała się tym razem drużyna Sklep Polski MKK. Kluczowe dla losów spotkania okazało się pierwsze 5 minut meczu. Goście natarli na przeciwnika z wyjątkową siłą. Po tym jak Paweł Ciążkowski wykorzystał dwa rzuty wolne, Obra prowadziła z MKK 17:2. Kwartę wygrała 28:15 i była na dobrej drodze po zwycięstwo w całym spotkaniu. Gnieźnianie podjęli jednak rękawicę. W 14 minucie przegrywali już tylko 28:35 i szli za ciosem. Po dwóch kwartach w Gnieźnie notowano 43:38 dla Obry.

Po zmianie stron kibice oglądali mecz walki. Obie ekipy skupione były bardziej na obronie, niż zdobywaniu punktów, ale emocji nie brakowało. Gdy dobrze znany w Kościanie Emil Rau trafił na początku trzeciej partii za 3, na tablicy pojawił się rezultat 41:43. Goście zdołali jednak opanować sytuację i znowu odskoczyli. Przed ostatnią ćwiartką prowadzili 61:51. W ostatniej części podopieczni Witolda Ratajczaka kontrolowali już przebieg pojedynku. Wynik meczu na 78:63 dla Obry ustalił najlepszy tego wieczoru na parkiecie Waldemar Kabat.

Sklep Polski MKK Gniezno – BC Obra Kościan, w kwartach (15:28, 23:15, 13:18, 12:17)
Punkty dla Obry rzucili: Waldemar Kabat 28, Paweł Ciążkowski 19, Miłosz Sroczyński 9, Wojciech Majchrzak 7, Patryk Stankowski i Mateusz Kaczmarek po 6, Stanisław Kiszka 3