PIERWSZA STOLICA ZA MOCNA

Wczoraj nisi koszykarze musieli przełknąć gorzką pigułkę po porażce z MKK Sklep Polski Gniezno 76 : 90.  Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem gospodarzy 23 : 21. W drugiej kwarcie za sprawą rzutu zza połowy boiska Piotra Golasińskiego na przerwę schodziliśmy z dwupunktową stratą 38 : 40.

Trzecia kwarta to kolejna wymiana ciosów z obu stron. Wyrażnie żadna z drużyn nie chciała oddać spotkania. tą część spotkania wygrywamy 27 : 24 i prowadzimy po 3 kwartach 2 punktami.

Ostatnia odsłona meczu do 5. minuty była tak jak poprzednie wyrównana. W tym momencie nasi zawodnicy zaczęli gubić się w ataku na strefę, co wykorzystał przeciwnik. Widoczne zmęczenie w obronie w ostatnich 5 minutach gry pozwoliło zawodnikom z Gniezna swobodnie trafiać do naszego kosza. Właśnie w tej kwarcie zespół z pierwszej stolicy polski zdobył najwięcej , bo aż 27 oczek, przy naszych 11. 16 punktów na korzyść rywala ustaliło wynik końcowy.

Punkty dla BC Obry zdobywali: Paweł Ciążkowski 28, Miłosz Sroczyński 14, Waldemar Kabat i Stanisław Kiszka po 11, Patryk Stankowski 8, Wojciech Majchrzak 4.