NIEGOŚCINNI GOSPODARZE

Wczoraj zakończył się Turniej im. Rościsława Ruszkiewicza w Kościanie. Nasi koszykarze okazali się mało gościnni i wygrali oba spotkanie zwyciężając w zawodach. Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście. Był też ostatnim sprawdzianem podopiecznych Witolda Ratajczaka przed zbliżającym się sezonem.

Pierwszy mecz rozegrany o 11.00 przeciwko GimBasketowi Wrocław był zacięty tylko w pierwszej kwarcie, którą wygraliśmy 21-20. Kolejne kwarty to zdecydowane prowadzenie naszego zespołu i wygrana na otwarcie turnieju 83-53.
Punkty: Ciążkowski 19, Stankowski 14, Kiszka 10, Majchrzak 13,Kabat 6, Ratajczak 3, Kaczmarek 6, Rybakowski 8, Konieczny i Sroczyński po 2, Rau.

Drugi mecz przeciwko Domino Inowrocław nie układał się po myśli naszego zespołu. Do połowy przegrywaliśmy 8 punktami (33-41). W drugiej połowi zdołaliśmy odrobić straty i wyjść na 5 punktowe prowadzenie 75-70.
Punkty zdobywali: Ratajczak 22, Ciążkowski 6, Stankowski 11 , Kiszka 4, Majchrzak 8,Kabat 4, Kaczmarek 6, Rybakowski 12, Konieczny i Sroczyński bez punkty, Rau 2 - bardzo ważne :)

Po 2 zwycięstwach wiadome było , że to Obra zwycięży w turnieju. Pozostała kwestia 2 miejsca, która rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze z Inowrocławia 81-71.

MVP turnieju został Krzysztof Konieczny.

Już za tydzień pierwszy pojedynek ligowy z Politechniką Gdańską. Serdecznie zapraszamy.