MOCNA PIERWSZA KWARTA

Wyjazd do Kłodzka miał być trudną przeprawą. Nasz zespół jeszcze na hali przy ulicy Kusocińskiego nie wygrał. Po emecjach związanych z meczem naszej piłkarsiej reprezentacji, przystapiliśmy do gry na koszykarskim parkiecie.

Pierwsze minuty gry przesądziły losy całego spotkania. Zdobywamy szybko 9 punktów, a z boiska schodzi grający trener gospodarzy (Wojciechowski), który na parkiecie już nie pojawił się. Całą kwartę wygrywamy 11-26. W drugiej kwarcie zwalniemy grę, co napędza przeciwników. Nasze straty dają łatwe punkty z kontry. Gospodarze odrabiają część strat, jednak 11-punktówe prowadzenie do przerwy, to niezła zaliczna na drugą połowę.

W połowie 3. kwarty nasze prowadzenie znowu wraca do 15 oczek. Gra jest zacięta, jednak gospodarzom brak argunentów do zmienienia przebiegu spotkania. Ostatnia kwarta ustala wynik meczu. Nasze 8 zwycięstwo staje się faktem.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - BC Obra Kościan 71:87(11:26, 22:18, 19:22, 19:21)
Punktowali : Michał Rybakowski 21 (3x3), Szymon Milczyński 19, Mateusz Kaczmarek 12, Paweł Ciążkowski i Stanisław Kiszka po 9, Maciej Krówczyński i Jeremiasz Domagała po 8, Bartosz Kin 1