MAMY TO !!!

Rok wcześniej drużyna z Inowrocławia przyjechała do Kościana na 3. mecz fazy play-off i z pozycji mniej uprzywilejowanej (7. miejsce po sezonie zasadniczym przy naszej 2.) cieszyła się z awansu. W tym roku przy lepszym bilansie spotkań, będąc na 4 miejscu spotkaliśmy się z 5. miejscem.

Rozstrzygnięcie pojedynku ze Śląskiem Wrocław miało być trudna przeprawą charakteru i woli walki. Pierwsza kwarta jednak pokazała, że koszykówka rządzi się swoimi prawami. 21 punktów przewagi (29-8) było zaskoczeniem nie tylko dla gości ale też dla naszej drużyny. Większość naszych rzutów była celna, natomiast przeciwnik pudłował z prostych pozycji. W  drugiej kwarcie gra zdecydowanie wyrównała się. Znowu naprzeciw siebie stanęły wyrównane zespoły. Wynik 21-18 dawał nam prowadzenie do przerwy 50-26.

Wyraźnie podminowani zawodnicy z Wrocławia nie zdołali już odwrócić losów spotkania i przegrali kolejne 2 kwarty, odpowiednio 19-14 i 25-12. Wyniki końcowy 94-52 nie oddaje trudów i walki włożonej w 3 spotkania ze Śląskiem.