KOLEJNE ZWYCIĘSTWO PO WALCE

Osłabieni brakiem Wojciech Majchrzaka (kontuzja kolana), Stanisława Kiszki (kontuzja kolana) oraz Patryka Stankowskiego ( problemy jelitowe) przystąpiliśmy do meczu z wrocławskim Gimbasketem. Od początku spotkanie nasz zespół nastawiony był na groźnych graczy obwodowych, co dało więcej możliwości wysokim zawodnikom gości do zdobywania punktów. Po  pierwszej kwarcie wynik 19-18. Druga kwarta wyglądała podobnie ,z ta różnicą, że więcej akcji przeprowadzać zaczęli gracze obwodowi gości. Kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem naszego zespołu 24-21 i do połowy prowadziliśmy 4 oczkami.

Po połowie najbardziej dało się odczuć naszą przewagę. Kwartę wygrywamy zdecydowanie 26-18 i kiedy wydawać by się mogło , że to koniec spotkania w 4. kwarcie przeciwnicy łapią kontakt i w nerwowej końcówce dochodzą nas. W ostatniej akcji Rafał Milczyński pennetruje pod kosz i na całe szczęście po niecelnych rzucie zbiera piłkę w ataku. Do końca meczu wykonujemy szereg podań pomiędzy chcącymi nas faulować zawodnikami gości i spalamy czas do końcowej syreny mają dwupunktową przewagę.

BC Obra Kościan – Roben Bimbasket Wrocław 80:78 (19:18, 24:21, 26:18, 11:21)
Punktowali : Dawid Gruszczyński 17, Paweł Ciążkowski (10 zbiórek) 17, Mateusz Kaczmarek i Aleksander Adamczak po 13, Michał Rybakowski 11, Rafał Milczyński 5, Paweł Klimaszewski 4.