GIMBASKET POSTAWIŁ SIĘ

Do niedzielnego meczu przystapiliśmy bez kontuzjowanego Huberta Stoperzyńskiego oraz Michała Rybakowskiego. Szczególnie brak podstawowego rozgrywąjacego dawał się nam we znaki.

Pierwsza kwarta pokazała, że zawodnicy z Wrocławie nie przyjechali po lekcję. Gdyby nie nasza zdecydowana przewaga fizyczna (zbiórki 56-36 dla nas), mecz mógłby potoczyć się zgoła inaczej. Trudna było nam upilnowac zwrotnych zawodników Gimbasetu, którzy razili rzutami przy cieniu pozycji. Na szczęście w niedziele popołudnie oba zaspołu miały rozregulowane celowniki o czym świadczy wynik 22-22 w połowie drugiej kwarty. Na przerwe schodziliśmy z minimalną przewagą 3 oczek. Do połowy prowadzenie zmieniało się 8-krotnie.

W drugiej połowie gra nie uległa zmianie do końcówki 3. kwarty, kiedy to zanotowaliśmy serię 10 punktów. Wypracowanej przewagi już nie oddaliśmy do końca spotkania. Przy 41% z gry mieliśmy szczęście że gimbasket zagrał na 38%. Ineczej pierwsza domowa porażka byłby dla nas bardzo bolesna.